اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی

رشته داروسازی دانشگاه EMU

رشته داروسازی دانشگاه EMU قبرس مورد تائید مشروط وزارت بهداشت ایران قرار گرفت است  و دانشجویانی که از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند مدارک آنان مورد تائید وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

 

علاقمندان تحصیل داروسازی می توانند در رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقیEMU اقدام به اخذ پذیرش (با ظرفیت محدود و شرط معدل) نمایند.

طول دوران تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه EMU درمقطع کارشناسی ارشد  پنج سال و برای دکتری داروسازی ۶ سال می باشد.

تمام دانشجویان ایرانی بصورت اتوماتیک برای معتبر بودن مدرک ایشان طبق بخشنامه وزارت محترم بهداشت باید مقطع دکتری داروسازی قبرس (۶ ساله)

را انتخاب نمایند.

 

فارغ التحصیلان این رشته در ترکیه و اروپا اجازه فعالیت در این رشته را دارا میباشند و رشته داروسازی دانشگاه قبرس مورد تائید وزارت بهداشت و علوم جمهوری

اسلامی ایران می باشد.


به دانشجویان دکترا داروسازی ارز دانشجوئی به نرخ دولتی تعلق می گیرد. طبق دستور وزارت بهداشت وعلوم فعلا دانشجویان داروسازی قبرس امکان انتقال

به دانشگاههای داخل را ندارند.

 

اطلاعیه تحصیل داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان

پیرو توافقات دانشگاه علوم پزشکی کرمان و EMU و تایید آن توسط وزارت بهداشت و درمان در اسفند  94 و نشست 3/3/95موارد زیر در خصوص کلیه دانشجویان دکتری داروسازی  EMUصدق می کند:

 

1.     آموزش دوره ی دکتری داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی شامل دو برنامه است. یکی برنامه قبلی که کماکان ادامه خواهد داشت و دیگری برنامه جدید مشترک با کرمان (3+3).

 

2.     ثبت نام اولیه متقاضبان هر دو برنامه از طریق دانشگاه مدیترانه شرقی EMU انجام خواهد شد. لیکن پذیرش قطعی دانشجویان زیر نظر کمیته مشترک پذیرش و نظارت خواهد بود. 

 

3.     برنامه آموزش فعلی دکتری داروسازی در EMU مشروط به همکاری و نظارت دانشگاه علوم پزشکی کرمان مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران قرار گرفته است. این بدان معنی است که فارغ التحصیلان این برنامه کماکان دانش آموخته EMU محسوب می شوند. این افراد(صرفنظر از تاریخ ثبت نام ، اخذ پذیرش،شروع تحصیل) بایستی مدرک خود را جهت ارزیابی به وزارت بهداشت ارائه، در آزمون های مربوطه شرکت و تاییدیه نهایی برای کار در کشور را اخذ نمایند. 

انتقال به داخل:

ü     دانشجویان این برنامه امکان انتقال به داخل کشور را نخواهند داشت.

شرایط مهمانی:

ü     این دانشجویان تنها با رعایت مقررات (گذراندن دو نیمسال اول و معرفی از سوی EMU) می توانند حد اکثر دو نیمسال در دانشکده های داروسازی ایران مهمان شوند و در شرایط اضطراری برای یک نیمسال دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود.

ü     دانشجویان می توانند دانشکده مد نظر خود برای مهمانی را از ابتدا در فرم مربوطه بیان نمایند. بررسی واحدهای قابل ارائه و شهریه مربوطه بر عهده خود دانشجو است. لیکن انجام مهمانی ابتدا منوط به موافقت اولیه EMU  و سپس تایید KMU خواهد بود.

ü     انجام فرایند مهمانی منوط به معرفی دانشجو از سوی EMU به دانشگاه علوم پزشکی کرمان و متضمن پرداخت شهریه به مبداً (EMU)، دانشگاه مقصد و هزینه های مربوطه خواهد بود.

 

4.     برنامه جدید 3+3 منتهی به اخذ مدرک مشترک از دو دانشگاه EMU و KMU خواهد شد که از ابتدا مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته و نیازی به ارزیابی مجدد ندارد.

ü     این برنامه جهت پذیرش دانشجویان غیر ایرانی است.

ü     برای برنامه 3+3 کد جدیدی در سایت EMU جهت ثبت نام متقاضیان قرار خواهد گرفت.

ü     دانشجویان 3+3 پس از طی نیمه اول دوره داروسازی در EMU، بقیه درس خود را در دانشگاه علوم پزشکی کرمان خواهند گذراند.

 

شرایط و ضوابط دارو سازی در قبرس

 

1. حداقل معدل برای پذیرس از رشته داروسازی 16 می باشد

 

2. متولدین قبل از 1992 در  رشته داروسازی پذیرش نخواهند شد. یعنی بر اساس شرط سنی، دانشگاه کمتر از 25 سال را برای رشته داروسازی پذیرش می کند، حتی افرادی که داخل25 سال هستند پذیرش نخواهند شد.

3. ظرفیت رشته فقط ۶۰ نفر می باشد


4. میانگین معدل کل پیش دانشگاهی و دیپلم:
بین ۱۷ تا ۱۸.۵۰ شامل ۲۵ درصد بورس
بالای ۱۸.۵۰ شامل ۵۰ درصد بورس

 

آیا برای ترم بهمن 96 پذیرش داروسازی انجام خواهد شد؟

 

فعلاً مشخص نیست که آیا دانشگاه برای ترم بهمن پذیرش داروسازی خواهد داشت یا خیر.

 

چه راه حلی برای کسانی که نتوانستند برای  مهر 96 از رشته ی داروسازی پذیرش بگیرند پیشنهاد میکنید؟


از آنجایی که کالج زبان برای تمام رشته ها مشترک است... فرقی نمیکند رشته شما داروسازی باشد یا مدیریت یا فیزیوتراپی یا مهندسی...در هر صورت باید در آزمون زبان دانشگاه EMU شرکت کنید در صورتی که نمرهء شما به حد نصاب نرسد ملزم به گذراندن کالج زبان هستید؛

 بنابراین در مرحلهء اوّل، کالج زبان برای تمامی دانشجویان مشترک است و اگر شما قصد دارید که یک ترم عقب نیفتید می توانید در کالج زبان شرکت کنید که در اولین فرصتی که دانشگاه EMU مجدد به دانشجویان داروسازی پذیرش می دهد پذیرش بگیرید.

در صورتی که نمرهء شما به حد نصاب برسد و زبان انگلیسی شما خوب است می توانید وارد دانشکده ژنتیک شده و دروس ترم اوّل داروسازی را که با این رشته مشترک است بگذرانید و در اولین مرحله ای که دانشگاه EMU مجدد به دانشجویان داروسازی پذیرش می دهد پذیرش بگیرید.

 بنابراین اگر هم اکنون دانشجوی پیش دانشگاهی هستید و از کنکور ایران چشم پوشی کرده اید و بصورت مصمم قصد عزیمت به قبرس را دارید، برای اینکه یک ترم عقب نیفتید باید یکی از گزینه های فوق را انتخاب کنید.

 

روش انتقالی دانشجویان ژنتیک به داروسازی چگونه می باشد؟

1. دانشجویان  با توجه به معدل ترم اول ژنتیک درخواست انتقالی دهند؛ دانشگاه هر ترم با درخواست انتقال تعدادی از دانشجویان از رشته ژنتیک به داروسازی با توجه به معدل ترم اوّل ایشان و ظرفیت موجود در داروسازی موافقت میکند. ترم گذشته نیز 6 نفر از ژنتیک وارد داروسازی شدند.

 

2. دانشجویان رشته ژنتیک همچنین می توانند بدون در نظر گرفتن معدل ژنتیک مستقیماً با توجه به معدل پیش دانشگاهی و دیپلم خود مجدد برای پذیرش داروسازی اقدام کنند و

3. دروس مشترک گذرانده شده در رشته ژنتیک تطبیق داده شده و دانشجو از ترم دوم داروسازی شروع به تحصیل خواهد کرد.

* اگرچه دانشگاه EMU ترم گذشته پذیرش داروسازی نداشت ولی عده ای از داوطلبان بصورت هوشمندانه ای ریسک کردند؛ ایشان در کلاس های کالج زبان و ژنتیک شرکت کردند؛ این دانشجویان هم اکنون نه تنها یک ترم پشت سر گذاشتند بلکه برای مهر ماه نیز پذیرش داروسازی را دریافت کردند؛ یعنی با 1 تیر 2 نشان ، هم یک ترم از نظر کالج زبان پیشی گرفتند و هم پذیرش داروسازی مهر را دریافت کردند.

 

آیا شما تضمین می کنید که ما بعد از 1 ترم ژنتیک و یا کالج زبان وارد دانشکدهء داروسازی شویم؟

 

خیر. مصوبات دانشگاه هر ترم متغیر است و ما تضمینی در قبال ورود شما از ژنتیک به داروسازی نمی دهیم. به دانشجویانی ترم پیش که از ژنتیک وارد داروسازی شدند نیز

تضمینی برای انتقالی داده نشده بود ولی با در نظر گرفتن تمام این موضوع ها موفق به انتقال از ژنتیک به داروسازی شدند.

 

آیا من میتوانم در حین اینکه دانشجوی رشته ژنتیک هستم برای رشته داروسازی درخواست پذیرش بدهم؟

بله منعی وجود ندارد. بسیاری از دانشجویان رشته های ژنتیک ، فیزیوتراپی ، پزشکی هم زمان با تحصیل خود در دانشگاه EMU بدون در نظر گرفتن معدل دانشجویی صرفاً با توجه

به معدل پیش دانشگاهی و دیپلم خود پذیرش داروسازی دریافت کرده اند.

 

سوال: آیا راهی وجود دارد که من فقط با کارنامه ترم اول پیش دانشگاهی از رشته داروسازی پذیرش بگیرم؟

خیر متاسفانه ، به هیچ عنوان امکانپذیر نیست.

 

 آیا رشته داروسازی برای ترم بهمن پذیرش خواهد داشت؟

فعلاً پاسخی برای این سوال وجود ندارد ، چون دانشگاه تصمیم گیری نکرده است. ترم بهمن 1395 پذیرش جدید در رشته داروسازی نداشت ولی با انتقالی 6 نفر از رشته ژنتیک به داروسازی موافقت شد.

 

 نحوه پرداخت شهریه ترم اول چگونه می باشد ؟


کلیه داوطلبین رشته داروسازی بدلیل محدودیت شدید ظرفیت (فقط 60 نفر) ، بایستی حداکثر تا تاریخ درج شده در نامه پذیرش، مبلغ شهریه ترم اول را (که در نامه و به دلار آمریکا درج شده) به حساب دانشگاه از طریق صرافی یا حساب بانکی دانشگاه که در نامه نوشته شده واریز نموده و فیشهای واریزی را طبق دستورالعمل موجود در همین نامه به دانشگاه ایمیل نمایند یا بصورت حضوری در قبرس به شماره حسابهای دانشگاه ، واریز نمایند .در غیر اینصورت پذیرش آنها حذف خواهند  شد.******

این پروسه برای اطمینان از حضور داوطلب و ضایع نشدن حق سایر داوطلبینی که واقعا تمایل به تحصیل در قبرس دارند انجام می شود. لطفا دایما نام خود  از قسمت پیگیری  درخواست ها چک کنید. ما هیچ مسیولیتی بابت هرگونه سهل انگاری دانشجو نخواهیم داشت.

 

 

 

 

مدارک لازم برای پذیرش رشته داروسازی

 

– اسکن دیپلم و ریز نمرات سه ساله  (فقط ترجمه انگلیسی و یا ترکی استانبولی)
– اسکن مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی  (فقط ترجمه انگلیسی و یا ترکی استانبولی)
-اسکن یک قطعه عکس ۴*۳-
– اسکن پاسپورت (صفحه اول)- الزامی – درصورتیکه هنوز پاسپورت ندارید می توانید ترجمه رسمی شناسنامه را بجای پاسپورت ارسال نمائید
– کپی مدرک زبان در صورت وجود (تافل و یا آیلتس)

 

 

متقاضیان رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی برای ترم مهر۲۰۱7 باید دارای مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم قدیم تجربی یا ریاضی  و با معدل کل 18 به بالا باشند

 

داوطلبینی که در مدارس تیزهوشان درسخوانده اند با معدل بالای ۱۸ دیپلم و پیش دانشگاهی مشمول دریافت بورس ۵۰ درصد هستند.

 

شهریه رشته داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی بدون برخورداری از بورسیه ترمی ۷۷۰۵ دلار می باشد (شامل کلیه داوطلبینی که معدل کل پیش دانشگاهی بین ۱۵تا ۱۶ است).

شهریه داوطلبین با معدلهای ۱۶ تا ۱۷٫۵ شامل ۲۵ درصد تخفیف و مبلغ معادل ۵۸۱۰ دلار و معدلهای بالای ۱۷٫۵ با ۵۰ درصد بورسیه ترمی ۳۹۲۰ دلار خواهد بود


همچنین دانشجو می تواند این مبلغ را بصورت اقساطی  در هر ترم پرداخت نماید. بورسیه کلیه داوطلبینی که مشمول تخفیف شهریه می شوند برای تمامی سنوات تحصیل برقرار است مگر در صورتیکه معدل کل دانشجو در هنگام تحصیل کمتر از ۱۰ شود.

 

 

برای درخواست پذیرش از رشته داروسازی کلیک کنید

 

 

راه های ارتباطی

از طریق برنامه های زیر میتوانید با ما ارتباط سریع داشته باشید

 

تحصیل در قبرس      داروسازی قبرس           

 

  قبرس   دانشگاه مدیترانه شرقی

اطلاعات تماس

تماس با ایران:   4778  888 0935

تماس با قبرس: 00905338460223

تماس با مدیریت: 00905338460223

ایمیل:info@agentcyprus.com

شما می توانید با شماره تلفن های

بالا 24 ساعته از طریق تلفن عادی یا

برنامه های اینترنتی (تلگرام،ایمو،و واتس آپس ) مشاوره رایگان بگیرید