اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر قبرس شمالی

تاریخچه و امکانات دانشگاه NEU

 

تاریخچه و امکانات دانشگاه دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک  یک دانشگاه خصوصی در ناحیه لفکوشای، شهر نیکوزیای شمالی که در سال۱۹۸۸ افتتاح شده‌است. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است.

این دانشگاه در مقاطع لیسانس و ارشد  مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد . با داشتن کمپ مجهز ودانشکده های متعدد داشتن بزرگترین و مجهزترین بیمارستان در قبرس شمالی و قرار گرفتن در پایتخت این کشور یکی از بهترین گزینه ها جهت ادامه  تحصیل میباشد

برای اولین بار در تاریخ همکاری علمی ۲ کشور برگزاری رشته ها و ارائه دو مدرک بین دانشگاه NEU و دانشگاه تبریز نشان دهنده موقعیت عالی دانشجویان برای ادامه تحصیل و حضور در این دانشگاه میباشد. این برنامه به صورت ۲ سال در یک کشور( ایران یا قبرس ) و ۲ سال بعد در کشور دیگر ( قبرس یا ایران )برگزار میشود و ۲ مدرک به متقاضیان داده  میشود.

دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم سلامت: در میان دانشکده های دانشگاه شرق دانشکده ای معروف و سرامد می باشد.

 

کتابخانه دانشگاه NEU

کتابخانه ی این دانشگاه ، بزرگ ترین کتابخانه ی جهان ترک است که در مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع و در نزدیکی محوطه اصلی بنا شده است . این کتابخانه دارای بیش از ۱۱۰ میلیو ن کتاب الکترونیکی و ۵۰۰ هزار منبع چاپ شده ، ۴ آمفی تاتر و کافه تریایی با ظرفیت ۶۰۰ نفر است
در نزدیکی محوطه با بیش از 150000 مترمربع ساخته شده و شامل سه بخش می باشد . بخش اصلی شامل مدارک چاپ شده و یک کتابخانه اینترنتی با مجموعه های صوتی- تصویری می باشد.بخش دوم برای فعالیت های علمی و فرهنگی و بخش سوم برای فعالیت های پذیرشگری اختصاص یافته است. اطلاعات موجود در تشکیلات قفسه کتابها ، طبق نام مولف، موضوع و محتوی، همراه با تعداد موجود است و سرپرستی امنیتی که به صورت کامپیوتری ردیف بندی شده اند.در کتابخانه اینترنتی، کتاب های الکترونیکی ، مجلات الکترونیکی، یک دیتابیس الکترونیکی و چندین دایره المعارف وجود دارد.همه این منابع می توانند خارج از محوطه دانشگاه و توسط اینترنت مورد دسترسی قرار گیرند. که برای مجموعه های صوتی- تصویری،نیز این طریقه دسترسی امکانپذیر می باشد.
دسترسی به مطالب آموزشی مانند VCD ها، DVD ها ، کاست های ویدئویی، کاست های صوتی و CD ها ، مناسب برای دانشجو های دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی و پزشکی، نیز امکان دارد. لازم به ذکر است که منابع پزشکی کتابخانه با سرعت زیادی در حال افزایش است.

با توجه به اندازه منابع، اندازه محوطه بسته، مطالعات خصوصی و ظرفیت آن و توانائی عملکردی آن ، کتابخانه بزرگ دانشگاه خاور نزدیک از کیفیت بالاتری نسبت به کتابخانه های دانشگاه های ترکیه و جهان قرار داردبا داشتن چنان ظرفیتی، کتابخانه بزرگ دانشگاه خاور نزدیک در پردازش بولوگنا در صدر کتابخانه های مرکزی ودانشگاه های ترکیه و اتحادیه اروپا قرار می گیرد.

کتابخانه بزرگ، با بیش از 110 میلیون کتاب الکترونیکی و بیش از 5000 هزار مطالب چاپ شده، با کیفیت متمایز و برتر و خدمات 24 ساعته، در تمام روزهای هفته ،خدمات خود را در حد وسیعی ارائه می کند.

 

مرکز تکنولوژی اطلاعات و نوآوری NEU

مرکز تکنولوژی اطلاعات و نوآوری NEU که در کمپ دانشگاه واقع است دو سوپر رایانه که اولی 1280 پردازشگر و حافظه 20 ترابایت را دارا می باشد.که این سوپر کامپیوتر قابلیت پردازش 12 تریلیون عملیات را در یک ثانیه دارد. دومین سوپرکامپیوتر، با تکنولوژی جدید Cell-BE توسعه یافته که 112 پردازشگر دارد و قابلیت پردازش تا 2.87 تریلیون عملیات را در یک ثانیه دارد. سوپر کامپیوترهای NEU مقام سیزدهم را در بین 500 سوپر کامپیوتر در سراسر جهان را دارند.

راه های ارتباطی

از طریق برنامه های زیر میتوانید با ما ارتباط سریع داشته باشید

 

تحصیل در قبرس      داروسازی قبرس           

 

  قبرس   دانشگاه مدیترانه شرقی

اطلاعات تماس

تماس با ایران:   4778  888 0935

تماس با قبرس: 00905338460223

تماس با مدیریت: 00905338460223

ایمیل:info@agentcyprus.com

شما می توانید با شماره تلفن های

بالا 24 ساعته از طریق تلفن عادی یا

برنامه های اینترنتی (تلگرام،ایمو،و واتس آپس ) مشاوره رایگان بگیرید